Royal Albert & Royal Doulton

BONE CHINA (LUUPORTSELAN): ÕHUKE, POOLLÄBIPAISTEV JA VASTUPIDAV.
Enamus Royal Doulton (RD) ja Royal Albert (RA) toodetest on valmistatud BONE CHINA’st (LUUPORTSELANIST) sellepärast, et see tagab toodetele ilu ja vastupidavuse. Sellepärast saab seda kasutada ka igapäevaselt, ei pea hoidma ainult erilisteks sündmusteks. Kui te hoiate luuportselani tooteid vastu valgust, näete et see kumab läbi. RD – toodete valikust leiate väga suure valiku erinevaid mustreid: kaasaegsest väga rikkaliku ja romantiliseni.

PORCELAIN / FINE CHINA (ESMAKLASSILINE PORTSELAN): LÄIKIV, PEEN, KILDUDE JA KATKIMINEMINE VÄGA EBATÕENÄOLINE
Tugev, poolläbipaistev keha osa, valmistatud väga puhtast esmasest valgest savist. Portselan tundub olevat väga õrn ja habras, kuid on vastupidav. Põletatud kõrgemal temperatuuril kui savi ja keraamika nõud, sellest tulenevalt on portselan vastupidavam ka igapäevatsele täketele.


* ROYAL ALBERT AJALUGU:
1896.aastal asutas Thomas Wild väikse pottsepatöökoja, Longton’is (mis on üks kuuest linnast, millest koosneb Stoke-on-Trent, “The Potteries” (“Pottsepatöökijad”)). See oli perefirma, Thomas töötas koos poegadega Fred ja Tom (Thomas Clark või TC) – tegi kuulsaks luuportselanist (bone china) valimstatud tee ja hommiku komplektid.

Hoida käes Royal Albert’I toodet on hoida käes killuke ajalugu. Sellepärast, et see majapidamine on juba algusest seotud kuningliku majapidamisega. Pärast seda kui prints Albert’ist sai kuningas Georg VI, 1936 aastal. Tehases toodetud protsealn sai sellepärast alguses nimeks Albert Crown China (Alberti Kroon Prtselan), “Royal” lisati 1904. aastal. Kuid koheselt levis nimi Royal Albert.

1897.aastal. valmistati esimene mälestus toode tähistamaks kuninganna Victoria Teemant Juubelipidu (Queen Victoria’s Diamond Jubilee).

Ometi oli see üks Royal Aalbert’i disaineritest, kes töötas välja stiili, mis sai maailmas tuntuks kui klassikaline Inglise stiili. Ta sobitas oma vahel kokku peensuse, luuportselani (bone china) valgesuse ja puhtuse massi ja sensuaalse ning mitteametliku rokokoo kuju ja lille mustritega.


* ROYAL DOULTON AJALUGU:
1815. aastal asutas Jhon Doulton 100 Inglise naelaga Royal Doulton’i tehase. Jhon töötas koos poja Henry’iga et arendada oma äri ning varsti nad laiendasid oma tegevusala kunstilise fajanss suunas. Lõpuks jõudes nii moodi ka dekoratiiv, mälestus ja lauanõude toodeteni.

1884.aastast alustati bone china (luuportselani) tootmist.

1901. aastal kinkis kuningas Edward VII, kuningliku garantii Bruslem tehasele (mis kuulus Doulton’ile). Nüüd said nad õigus lisada oma logol olevale Inglise lõvile krooni ja klaasikalise kaubamärgi nime Royal Doulton.

Kahe maailmasõja vahel sai Royal Doulton maailmas kuulusaks kui parim Inglismaa portselani tootja.

1913.aastal. sai alguse Royal Doulton kuulus Pretty Lady (ilusa naise) kujukeste seerja.

1960.aastal. toodi turule uus toode – English Translucent China (ETC) (poolläbipaistev Inglise portselan),  mis on nüüd tuntud kui Royal Doulton Fine China. ETC pakkus sama head kavliteeti kui bone china, kuid odavamalt.

1966.aastal. sai Royal Doulton esimese portselani tootjana Queesn’s Award for Technical Achievement (Kuningannalt Auhinna Tehniliste saavutuste eest).

Tänaseks ei ole Royal Doulton enam perefirma.
1968.aastal ühinesid nad Minton’iga
1971.aastal ühines Royal Doulton ja Mintoniga ka Royal Albert.
Nii moodi kolmekesi töötasid nad koos sõbralikult ühtses grupis Dalton Home.
2005.aastal ühinesid need ajaloolised nimed Waterford Wedgwood grupiga.Veeb ja E-pood: Hotmedia.ee